Vabilo na prireditve v februarju 2020

Za nami je uspešno leto 2019, kjer smo uspešno opravili številne naloge. V mesecu decembru smo sodelovali na prireditvah ZIMSKA PRAVLJICA in razstavi jaslic v samostanski kleti. Vključili smo se v dobrodelno akcijo zbiranja finančnih sredstev za otroka iz občine Benedikt. OO RK Sveta Trojica in župan David Klobasa sta dala pobudo za dobrodelno kuhanje kisle župe. Zraven pa ponudimo kuhano vino in druge dobrote na stojnicah. Prostovoljne prispevke pa predamo OO RK, ki zbrani denar donira za zdravljenje otrok.

Pred občnim zborom pa že izvajamo usposabljanja naših članov, zato

Vas vabimo na prireditve, ki jih organiziramo sami ali v sodelovanju z drugimi organizatorji.

  1. V ponedeljek, 03. 02. 2020, ob 10,00 uri na lokaciji Izletniška kmetija Breznik v Komarnici 4  bo potekala delavnica »rez vinske trte«.Praktični prikaz rezi in teoretični del bo opravil vinogradniški strokovnjak gospod Štabuc iz Kmetijsko gozdarskega zavoda Maribor.
  1. V ponedeljek, 10.02.2020, ob 10,00 uri bo predavala g. Tadeja Vodovnik Plevnik iz Kmetijsko gozdarskega zavoda Maribor in Cvetka Bunderla svetovalne službe Lenart na temo »NEGA MLADEGA VINA«. Vabimo vas, da se predavanja udeležite. Vzorce vin v vinskih steklenicah za delovno pokušnjo prinesite uro pred pričetkom predavanja v prostore Izletniške kmetije Veingerl Trojiški trg 25 Sveta Trojica. Delavnica bo organizirana za naše člane in člane DV iz Cerkvenjaka.

Vzorec vina naj bo opremljen z imenom sorte ter informacijo o preostanku sladkorja v Brix.

  1. V petek, 14.02.2020, ob 18,00 uri ste vabljeni na vinogradniški ples, ki bo v Zg. Partinju v bifeju PRI ANČKI. Na ples so vabljeni tudi vaši znanci ali prijatelji.

Udeležbo javite na telefon 041/743-084 najkasneje do 12.02.2020.

Občni zbor Društva vinogradnikov Sveta Trojica bo 16.02.2020, ob 12.00 uri v Hiši kulinarike Gočovski dvorec. Vabilo prejmete naknadno.

Tudi letos bomo sodelovali na pustovanju v Sveti Trojici kjer bomo udeležence pogostili s kuhanim vinom.

Vljudno vabljeni na vse navedene prireditve. Več informacij dobite pri predsedniku društva Petru Leopoldu tel. 041/743-084.